Eikime į jo Artumą su padėka, iš džiaugsmo traukime šlovės giesmes! (Ps 95, 2)

Algirdo Jurevičiaus knygos „Susipažinkime – esu Teofilius“ pristatymas

Vasario 23 d. 16 val. – LITEXPO konferencijų salėje 5.5

2018-02-18 |
a-jurevicius_teofilius.jpg

Praėjusių metų birželį, pirmąsyk Lietuvoje, daugiatūkstantinės minios akivaizdoje, apeigoms vadovaujant popiežiaus Pranciškaus siųstam įgaliotiniui kardinolui Angelo Amato SDB, palaimintuoju buvo paskelbtas arkivyskupas kankinys Teofilius Matulionis. Algirdo Jurevičiaus knyga „Susipažinkime – esu Teofilius“ skirta šios iškilios asmenybės pašaukimo ir kankinystės istorijai viešinti: ar tikrai pažįstame Teofilių Matulionį tuo metu, kai popiežius, skelbdamas jį palaimintuoju, visam pasauliui pristato jį kaip ypatingo dėmesio vertą kankinį, ganytoją, asmenį, ar mes čia, Lietuvoje, esame pakankamai susipažinę su jo gyvenimo istorija?

Pasitelkiant beletrizuotos autobiografinės apysakos žanrą, pirmuoju asmeniu parašytas pasakojimas suteikia unikalią galimybę į to meto įvykius pažvelgti paties palaimintojo akimis. Greta pagrindinio teksto, kaip jo iliustracija, pateikiamos citatos iš anuometinės spaudos, archyvinių dokumentų, moklinių darbų, tai leidžia tarsi persikelti į praėjusį laikmetį ir pagrindžia knygos istoriškumą. Citatos nėra atsitiktinės, veikiau – kruopsčiai atrinktos, nes knygos autorius nėra tiesiog palaimintojo asmenybe susidomėjęs rašytojas, bet nuo 1998 m. arkivysk. Teofiliaus Matulionio bylos notaras, nuodugniai peržvelgęs visą prieinamą informaciją apie arkivyskupą; valstybiniuose archyvuose, teismo nutartyse, sekimo medžiagoje, paties arkivyskupo ganytojiškuose laiškuose, aplinkraščiuose, susirašinėjimuose ir, žinoma, su palaimintojo užtarimu susijusių žmonių patirtyje. Visa tai leidžia autoriui pasinerti, įsikūnyti į palaimintojo asmenį ir tarsi papasakoti visiems apie save. Kaip rašo knygos recenzentas, šio planuojamo renginio numatytas vedėjas prof. Paulius Subačius, skaitant netrunki pamiršti, kad tai mons. Algirdo Jurevičiaus rašinys, atrodo, kad ši knyga, tai paskutinės Ganytojo gyventos vietos – Šeduvos – namelio palėpėje netikėtai rasta autobiografija.

Visiems jau skaičiusiems, o ypač tiems, kurie vis ketina – nepraleiskite puikios galimybės giliau pažinti palaimintąjį Teofilių ir susitikti su knygos autoriumi.

< atgal į sąrašą

Reklama

NAUJAUSIAS NUMERIS
2023 gruodis 12

Artuma - artuma202312_vir.jpg

 Kontaktai

Redakcijos adresas:
Papilio g. 5
44275 Kaunas
Tel./faks. (37) 20 96 83,
8 677 60 970

redakcija@artuma.lt
www.artuma.lt

Rekvizitai:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Įmonės kodas 134460120
PVM mokėt. kodas LT344601219
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22