Apie tai, kas svarbu gyvenantiems Dievo ir žmonių artumoje
Kauno arkivyskupijos kurijoje beveik 30 metų vairuotoju dirbantis Juozas Vaitkevičius ilgus metus yra neatlygintinas kraujo donoras. Iškart po Trijų Karalių šventės Vaitkevičius kraujo davė 100-ąjį kartą. Iš viso jis paaukojo jau 45 litrus kraujo, atitekusio įvairiems ligoniams, gimdyvėms, į avarijas ir kitas nelaimes patekusiems žmonėms.
Sausio 28 d. pasirodė Vatikano dokumentas apie dirbtinį intelektą Antiqua et Nova („Sena ir nauja“). Tikėjimo mokymo dikasterijos kartu su Švietimo ir kultūros dikasterija parengtame 45-ių puslapių ir 117-os punktų dokumente pateikiamos plačios etinės gairės, kaip taikyti DI įvairiose srityse: nuo karo pramonės, švietimo, komunikacijos – iki sveikatos apsaugos. Skeptikams galėtų kilti klausimas, ar Vatikanas ką nors supranta ir gali pasisakyti tokiu avangardiniu klausimu? Kaip Bažnyčia susijusi su technologijomis?
Tai buvo mūsų laikas. Taip Atgimimą ir Nepriklausomybės atkūrimą prieš 35-erius metus apibūdina Kauno arkivyskupijos Carito vadovas, diakonas Arūnas Kučikas, už socialinės pagalbos programas pažeidžiamų šeimų vaikams, pastogės neturintiems žmonėms, epilepsija sergantiems asmenims, nuteistiesiems ir jų artimiesiems apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.
Nesame vieni šiame sviete. Nėra jokios gėdos prašyti paramos, patarimo, išklausymo, tiesiog nuorodų, kaip namuose susitarti, susitaikyti, išlaikyti tas svajones ir maldas, kurios šiuos namus subūrė.
Pagaliau, pirmą kartą po išsižadėjimo, Jėzus ir Simonas Petras kalbasi. Neaišku, ar buvo kepama žuvis, ar Petras! Jėzus klausia Petro: „Ar myli mane?“ Ir nė žodžio apie jo išsižadėjimą. Svarbiausia yra dabar, šiandien.
„Sinodiškumas nėra tik metodas, bet gilesnis kvietimas būti gyva ir klausiančia Bažnyčia, kreipiantis mus pirmiausiai siekti išgirsti Dievo balsą, kalbantį mums šiandien, ir siekti jį įgyvendinti“, – sako arkivyskupas Gintaras Grušas, Artuma dėkinga, kad arkivyskupas Gintaras savo itin intensyvioje darbotvarkėje rado laiko pasidalinti įspūdžiais ir įžvalgomis apie Sinodą su mūsų skaitytojais.
2022 m. 100-ui santuokų teko 46,2 ištuokos (2021 m. – 46,6). Skiriasi civiliškai susituokę, deja, ir tikintieji – anuliuojama vis daugiau santuokų Katalikų Bažnyčioje. Kodėl ir kaip svarbu dirbti su skyrybų pasekmėmis, pasakojo dvi savo srities ekspertės iš Nyderlandų:Carla Naafs, jau 15 metų padedanti šeimoms, turinčioms vaikų, pereiti skyrybų procesą; Lies Gualtherie van Weezel nuo Nepriklausomybės pradžios konsultuojanti Lietuvos organizacijas, dirbančiassocialinėje sferoje.