Apie tai, kas svarbu gyvenantiems Dievo ir žmonių artumoje

„Artumos“ leidykla išleido naują knygą

2018-09-21 |
pp-misiu-katechezes-vir.jpg

Jau netrukus Lietuvoje sutiksime popiežių Pranciškų, o sekmadienį švęsime kartu su juo Mišias Kauno Santakoje. Ta proga pristatome naują „Artumos“ leidyklos knygą – Popiežius Pranciškus. Pergalingos meilės šventimas. Trečiadienio katechezės apie Mišias, – kurioje popiežius mums visiems suprantamai aiškina, kas vyksta Mišiose.

 

Katechezių ciklu apie šventąsias Mišias – jų vertę bei reikšmę – popiežius Pranciškus kviečia patirti neišblėstantį gyvenimo džiaugsmą, gimstantį kaskart, kai sutinkame ir atpažįstame Viešpatį Eucharistijoje. „Nepamirškite to! Prisiminkite tai! Turime apie tai mąstyti!“ – įkvepiančiais paraginimais Šventasis Tėvas nuolat primena mums poreikį sąmoningai dalyvauti šv. Mišių šventime. Pradėdamas nuo paprasčiausio aspekto, jog šv. Mišios yra malda – kilniausia, svarbiausia ir tuo pat metu „konkrečiausia“, jis suprantamai ir vaizdžiai aiškina esminius liturgijos momentus, kurių dėl nežinojimo, apsipratimo ar tiesiog išsiblaškymo neretai neįvertiname.

Arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ,
LVK Liturgijos komisijos pirmininkas

 

Eucharistija yra nuostabus įvykis, kuriame pasirodo esantis Jėzus Kristus, mūsų gyvybė. Dalyvauti Mišiose reiškia dar kartą išgyventi mūsų Viešpaties atperkamąją kančią ir mirtį. Tai yra teofanija: Viešpats pasirodo ant altoriaus, kad būtų paaukotas Tėvui dėl pasaulio išgelbėjimo. Viešpats yra ten, esantis su mumis. Taip dažnai einame, dairomės aplink, plepame tarpusavyje tuo metu, kai kunigas švenčia Eucharistiją... o mes nešvenčiame Jo artumoje. Tačiau tai yra Viešpats! Jei šiandien atvyktų kokios šalies prezidentas ar kažkoks žymus pasaulio žmogus, aišku, mes artintumės prie jo, norėtume jį pasveikinti. Tačiau pagalvok: kai eini į Mišias, ten yra Viešpats! O tu būni išsiblaškęs. Ten yra Viešpats! Turime apie tai mąstyti. „Tėve, bet Mišios yra nuobodžios“ – „Ar nori pasakyti, kad Viešpats yra nuobodus?“ – „Ne, ne, ne Mišios, bet kunigai“ – „Tada tegul kunigai atsiverčia, tačiau ten yra Viešpats!“ Ar suprantate? Nepamirškite to. Dalyvauti Mišiose – tai pakartotinai išgyventi mūsų Viešpaties atperkamąją kančią ir mirtį.

Popiežius Pranciškus

 

Knygą galėsite įsigyti:

22 d. Vilniuje spaudos palapinėje prie Katedros aikštės;

23 d. Kaune spaudos palapinėje Santakoje;

taip pat „Artumos“ redakcijoje ir katalikiškuose knygynuose visoje Lietuvoje.

< atgal į sąrašą

Reklama

NAUJAUSIAS NUMERIS
2024 liepa–rugpjūtis 7/8

Artuma - artuma202407-8_vir.jpg

 Kontaktai

Redakcijos adresas:
Papilio g. 5
44275 Kaunas
Tel./faks. (37) 20 96 83,
8 677 60 970

redakcija@artuma.lt
www.artuma.lt

Rekvizitai:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Įmonės kodas 134460120
PVM mokėt. kodas LT344601219
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22