Tavo Artume – džiaugsmo pilnatvė. (Ps 16, 11)

2022 m. gruodis 12
Kronika

Ne žodžiai, o reali parama

2022-12-16 | Ieva Urbonaitė
artuma202212 rs 09 1

Vargas tylus. Sunkumų patiriantys žmonės nesiafišuoja. Kol išgali, paprastai stengiasi patys juos įveikti. Tačiau, kaip sako Vilkaviškio vyskupijos Carito direktoriaus pavaduotoja Giedrė Volf, net ir sunkiausiose situacijose dažnam gėda prašyti pagalbos. Laimei, artimo vargui neabejingi kaimynai, pažįstami Caritui praneša apie bėdas, kurių neįstengia patys padėti išspręsti.

Kam pasitarnauja iki Kalėdų rengiamos „Gerumas mus vienija“ žvakelių akcijos lėšos, atsispindi poreikių ir išlaidų sąrašuose. Vilkaviškio vyskupijoje šiais metais iš gerumo fondo buvo pirkta vaistų, prisidėta prie klausos aparato įsigijimo, padėta sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms, neišgalėjusiems susimokėti mokesčių, atsiliepta į kitas bendruomenės narių reikmes.

Giedrė sako, jog didelis iššūkis žmonėms – onkologinės ligos, ypač jei suserga dar ne pensinio amžiaus žmogus. Tačiau ir sulūžęs akinių rėmelis nepasiturinčiajam gali tapti iššūkiu. Bandymas klijuoti akinius izoliacija – laikinas sprendimas, be jų žmogus nemato, o nusipirkti per brangu.

Nebešvilpia vėjai

Tris vaikus auginančiai šeimai „Gerumas mus vienija“ akcijos lėšomis buvo nupirkti keturi langai namui Šakių rajone. „Esu labai dėkinga Caritui ir visiems žmonėms už pagalbą“, – kartojo trijų sūnų mama, su vienu iš jų kaip tik gulėdama ligoninėje Kaune. Vaiką kamuojanti lėtinė sunki plaučių liga vis paūmėja, tad tenka nemažai laiko praleisti ligoninėse.

Ne dėl savęs moteris nenorėjo viešinti vardo ir pavardės. Kad vaikams nebūtų gėda. Šeima nemaža, tačiau tik vyras gali dirbti. Mama vežioja vidurinėlį į tyrimus, kurių periodiškai reikia, į konsultacijas pas gydytojus Kaune.

„Namelį išsimokėtinai pirkom. Remontavomės, reikėjo šildymo sistemą keisti. Keli langai buvo plastikiniai, tačiau keturi – kiauri, neatidaromi. Plaučių liga sergančiam vaikui svarbu, kad nebūtų pelėsio, drėgna, šalta. Kreipėmės į Caritą ir sulaukėm pagalbos“, – dėkinga mama.

Už auką Carito žvakelių parsinešusių ar tiesiog „Gerumas mus vienija“ akcijoje vargstantiems aukojusių žmonių dėka namelyje nebešvilpia vėjai. Ne nauji, bet dar geros kokybės langai jau įstatyti. Namuose šilčiau ir jaukiau, be to, bus mažesnės išlaidos susimokėti už pabrangusį šildymą.

 

artuma202212 rs 09 3

 

Puošia Advento vainikus

„Žmonės jau žino, kad prasidėjo „Gerumas mus vienija“ žvakelių akcija. Tačiau aktyviausiai aukoja ten, kur kunigas per pamokslą paskatina ir paprašo prisidėti prie gerų darbų. Į jautrų kunigo pakvietimą žmonės tikrai labai atsiliepia“, – pastebi Giedrė Volf.

Carito žvakelėmis žmonės puošia Advento vainikus. Daugiau aukojantys vis dažniau prašo keturių – kiekvienam Advento sekmadieniui. Gerumo žvakeles populiaru pridėti prie dovanų, siųsti artimiesiems į užsienį ar tiesiog tamsėjant vakarams užsidegti namuose susėdus prie stalo ar meldžiantis, prisimenant ir sunkumų patiriančius žmones.

Pačiai Giedrei „Gerumas mus vienija“ akcija – tai visų susitelkimas, kad Caritas galėtų padaryti kuo daugiau meilės artimui darbų.

Visi esame Caritas

„Kai žmonės aukoja vargstantiems parsinešdami namo Carito žvakelių, jautiesi nebe vienas kasdienėse pastangose padėti žmonėms jų ligoje, nelaimėje, vienatvėje ar skurde. Kiekvienas aukodamas ir dovanų gaudamas žvakelę parodo dėmesį labiausiai vargstantiems, pajaučia bendrystę, kad visi kartu kaip bendruomenė mes ir esame Caritas“, – dalijosi Giedrė.

Kaskart širdį paliečia žmonių gerumas. Giedrė sako, jog prekybos centruose Maxima per Adventą platinant „Gerumas mus vienija“ žvakeles ir renkant aukas žmonės prieina, domisi, reiškia palaikymą, dėkoja.

„Su šia akcija pradeda jaustis artėjančios šventės nuotaika, Kalėdų kvapas, bendrumo jausmas, kad kartu mes tikrai daug galime, – sakė Giedrė. – Kiek kas gali, prisideda prie gerų darbų. Ir netgi anksčiau Carito paramą gavusieji nors kažkiek stengiasi paaukoti. Jiems ypač svarbu prisidėti prie pagalbos šiandien vargstantiems. O prisidėti galime ne tik finansiškai, bet ir skirdami savo laiko parapijose savanoriškai platinant žvakeles.“

 

artuma202212 rs 09 2

 

Net 75 tūkstančiai žvakelių

Ne visi žino, bet kiekviena „Gerumas mus vienija“ žvakelė pagaminta naujai savo gyvenimą kuriančiųjų rankomis. Vilniaus arkivyskupijos Carito Žvakių dirbtuvėse jas gamina žmonės, kuriems sunkiau susirasti darbą ar išsilaikyti jame dėl socialinių įgūdžių stokos. Taip jie mokosi ne tik gaminti žvakes, bet ir stiprinti bendravimo komandoje, laiko, darbų planavimo įgūdžius, kad būtų lengviau grįžti į darbo rinką.

Iki Kalėdų vyksiančioje „Gerumas mus vienija“ akcijoje už auką šiemet planuojama padovanoti net 75 tūkst. žvakelių. Jų galima rasti bažnyčiose, parapijose, Carito centruose. Daugiau informacijos www.caritas.lt

Ieva Urbonaitė


Reklama

NAUJAUSIAS NUMERIS
2024 gegužė 5

Artuma - artuma202405_vir.jpg

 Kontaktai

Redakcijos adresas:
Papilio g. 5
44275 Kaunas
Tel./faks. (8 37) 20 96 83,
8 677 60 970

redakcija@artuma.lt
www.artuma.lt

Rekvizitai:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Įmonės kodas 134460120
PVM mokėt. kodas LT344601219
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22