Rugpjūčio intencija: „Melskimės už smulkiuosius ir vidutinius verslininkus, labai paveiktus ekonominės bei socialinės krizės, kad rastų reikiamų priemonių tęsti veiklai ir tarnauti savo bendruomenėms.“
„Velnio tuzinas“ kitoje šalyje gali vadintis „kepėjo tuzinu“, kai perki 12 bandelių ar riestainių, o besišypsantis kepyklos savininkas įdeda 13-ą, kaip ir atskirai suvyniotų saldainių pilną saują papildo dar vienu. Kai įžengi į knygyną, pardavėja iš karto pasiūlo naujai atsiradusią ir žmogui įdomios temos knygą ar naują žurnalo numerį. Geri parduotuvėlių rėmėjai – vaikai, įsigyjantys ar tėvų rankomis gaunantys mažų žaislelių, kai krautuvininkas net vardu atpažįsta savo pirkėją. Vaistinėje grynas malonumas – prisimena reikalą, žino, ko reikėtų, įspėja dėl nustatyto vaisto kieko ar dažnumo. Gėlininkė mielai pataupo užsakymą – ir perkančioji pakartotinai sugrįžta.
Turizmo aprašymai ir keliaujančiųjų patirtis liudija didelį susidomėjimą smulkiuoju verslu – ne dėl paties verslo, bet dėl apimties ir ryšių. Turgūs bei mugės visada traukia, mažos parduotuvėlės, jaukios kavinukės, įdomios dirbtuvėlės, kuriose matai naudojamą žaliavą ir gaminamą prekę ir gali skulptorę, stalių ar metalo dailininką, amatininkę stebėti ilgiausiai, – dėl to net ir nepirkdamas praturtėji. Kokia žemės ūkio įvairovė nuo bitininkystės, vaisių, daržovių auginimo ir kt. Visokios paslaugos vyksta mažuose versluose – kirpykla, grožio salonai, įvairios klinikos, veterinarijos tarnybos, automobilių taisyklos, fotografai... Visur proga su žmogumi pabendrauti, o versle – savo šeimą išlaikyti, žmonėms, visuomenei patarnauti.
Pusiausvyra, darna įstatymuose, viešosios tvarkos reikalavimai, finansinės sąlygos turi derinti ir didžiąją gamybą, prekybą, ir mažuosius, smulkesnius verslus, atskirus, savitus būdus prekiauti, gaminti, patarnauti. Sveikas verslumas, sveika visuomenė.