Tu parodysi man taką, kuris veda į gyvenimą. Tavo Artume – džiaugsmo pilnatvė, Tavo dešinėje – amžina linksmybė. (Ps 16, 11)

Tiesiai iš spaustuvės į jubiliejinę Knygų mugę – ilgai laukta naujiena!

2019-02-12 |
vaitoska-homoseksualizmas-vir-m.jpg

„Homoseksualumas: ko nebeleidžiama pasakyti?“ – nauja psichoterapeuto Gintauto Vaitoškos knyga, kurioje autorius aptaria psichologinius, moralinius, medicininius ir sociologinius potraukio tai pačiai gimčiai aspektus; susitikimas su autoriumi ir diskusija Vilniaus knygų mugėje vasario 23 d. 15 val. 3.2 salėje.

 

* * *

Greičiausiai būsite matę filmą „Kinsey“ (2004). Ar tai viskas, ką reikia žinoti apie šį seksologijos klasiką? O Sigmundas Freudas? Kodėl šiandien cituojama tik pirmoji jo Laiško amerikietei motinai (1935) sakinio dalis? Kada iš tiesų vyko pirmoji seksualinė revoliucija ir kodėl iki 1973 metų homoseksualumas laikytas „liga“?

Jaunoji karta visada pasiruošusi ginti „pažemintuosius ir nuskriaustuosius“. Dėl šio gražaus idealizmo ji energingai gina potraukį tai pačiai gimčiai jaučiančių žmonių teises. Bet ar konkretūs asmenys ir LGBT ideologija – tapatūs dalykai?

Remdamasis daugiau kaip šimto metų psichologijos istorija, autorius įtikinamai parodo, kad su homoseksualumu susijusio kentėjimo priežastys kur kas gilesnės nei visuomenės pasmerkimas, o potraukį tai pačiai gimčiai jaučiantis žmogus yra toks pat kaip mes visi: subtilus ir netobulas, aštraus proto ir kenčiantis, neatsispiriantis pagundai laikyti save tobulu ir dažnai – išties talentingas. Tikime, kad nepopuliari šios knygos puslapių žinia tokį talentą gali išskleisti. Gyvenimui, kuriame kančia kuria prasmę, drąsa – džiaugsmą, o tiesa išlaisvina.

 

* * *

Nors visuomenės psichologinis raštingumas pozityviai išaugęs ir jautriai bendraujame su vaikais jau pirmaisiais jų gyvenimo metais, faktai apie ankstyvoje vaikystėje patirtų emocinių sužeidimų ir homoseksualaus potraukio vystymosi ryšį yra nutylimi. Tada nei pats tokį potraukį jaučiantis žmogus turi „psichologinių problemų“, nei jo tėvai yra kalti dėl jų kilmės. Tačiau tobuli nesame nė vienas iš mūsų, o mūsų tėvai tokie nėra ar nebuvo dėl jų pačių tėvų išgąsčio, liūdesio ir kitokios nesveikatos mūsų neramiame krašte – tad kurgi tas, kuris yra „be kaltės“? Krikščionišku požiūriu – tai tik Adomas ir Ieva savo jaunystėje.

Noriau kalbama apie homoseksualumą lemiantį „geną“, hormonus. Dar daugiau: nebeleidžiama pasakyti, kad vaisingumas yra sveikatos dalis, o kūno organai turi savo paskirtį, kurios nepaisant, sveikata žalojama. Ar nepatirtos bendrystės skausmas, savęs kaip asmens nepriėmimas, depresija atsitrauks chirurgiškai pakeitus lytį? Kaip formavosi toks įsitikinimas ir kodėl jis toks populiarus? Stipriausių ekonomikų Vakarų šalių paaugliai šiandien plūsta į lyties tapatybės klinikas; nebeleidžiama mergaitei pasakyti, kad jei ši „taps“ berniuku – negrįžtamai sužalos ir savo kūną, ir psichinę sveikatą. Lietuvoje tai dar sakome.

 

* * *

 

g-vaitoska.jpg

 

Gintautas Vaitoška (g. 1960) – gydytojas psichiatras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto absolventas (1984). Studijavo Jono Pauliaus II Šeimos ir santuokos studijų institute Vašingtone (1992–1995) ir Šeimos psichoterapijos centre Džordžtaune (1995). Nuo 2009 m. vadovauja Šeimos ir santuokos studijų programai Tarptautiniame teologijos institute Trumau (Austrija). Knygų Lengvas gyvenimas. Krikščioniškosios psichologijos etiudai sutuoktiniams (2007), Kas iš vaikų pagrobė gandrą? Viskas, ką jums reikia žinoti apie seksą ir dar daugiau... (2010) ir kitų mokslinių bei mokslo populiarinimo publikacijų šeimos ir gimtiškumo klausimais autorius.

< atgal į sąrašą

Reklama

NAUJAUSIAS NUMERIS
2024 rugsėjis 9

Artuma - artuma202409_vir.jpg

 Kontaktai

Redakcijos adresas:
Papilio g. 5
44275 Kaunas
Tel. (8 37) 20 96 83,
8 677 60 970


redakcija@artuma.lt
www.artuma.lt

Rekvizitai:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Įmonės kodas 134460120
PVM mokėt. kodas LT344601219
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22