Ieškantiems Dievo ir žmonių artumos

Lobis. Slapta kelionė į Šiluvą

Priedas – žaidimas šeimai „Kelionė į Šiluvą“.

Danguolė Gervytė
lobis_vir_m.jpg

Iliustracijos Jūratės Tamošiūnaitės-Karašauskienės
Redaktorė Eglė Gudavičienė

Kaunas: VšĮ Caritas leidykla „Artuma“, 2023. – 64 p.
ISBN 978-9986-461-94-4

Kaina – 10 Eur (atsiimant redakcijoje)

Užsisakyti

Tai – jau trečioji Artumos leidyklos serijos „Perskaitęs duok kitam“ knygelė. Šį kartą – apie Šiluvą, jos paslėptą LOBĮ ir paslaptingas keliones iki jo... Ir vėl – tai knyga šeimai, nes ją gali skaityti ne tik vaikai, bet ir tėvai bei seneliai. Skaitytojai supažindinami su šios ypatingos vietos istorija, bandant suprasti: kodėl ten nuo amžių keliauja žmonės, kodėl ji tokia populiari tarp tikinčiųjų ir šiandien?!

Šiluva šiandien, lyginant su XVII amžiumi, labai pasikeitusi, bet žmonės ir toliau čia renkasi. Kartu su nauju šios knygos veikėju, kuriam parinkome senovišką vardą – Jonas Išmisločius, leisitės tyrinėti, kaip atsirado šis miestelis, kodėl žmonės kasmet keliauja melstis prie Mergelės Marijos paveikslo ir nori pamatyti akmenį, virš kurio pastatyta koplyčia, kur buvo slepiama lobių skrynia... Sužinosite, kas peršovė kryžių, kaip elgetos pernešdavo caro laikais draudžiamą lietuvišką spaudą, kodėl ir kaip XX amžiuje sovietai gaudė piligrimus, keliaujančius į Šiluvą, kaip jaunimas pabėgdavo nuo milicijos ir ką apie tai sakė jų mokytojai...

Knyga nėra istorijos vadovėlis, nors daug kur palikome tikrus liudytojų vardus, iliustracijose naudojami autentiški vaizdai, nuotraukos. Veikėjų figūras dailininkė piešė planšete, o paskui perkėlė į tikras senovines nuotraukas, kad jos padėtų įsivaizduoti tai, apie ką skaitote.

Šią knygą galima skaityti iš abiejų pusių. Jei versite nuo pirmos dalies – sužinosite senąją Šiluvos istoriją, kaip buvo statomos bažnyčios, kiek sveria votai – padėkos ženklai, sukabinti prie stebuklingojo paveikslo, kaip maldingų kelionių metu vykdavo turgus Šiluvoje... Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, gyvenimas apvirto aukštyn kojom, todėl ir knygelę reikia apversti ir skaityti nuo galo. Ten istorija apie XX a. piligrimų laukusius išbandymus. O Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Šiluvoje apsilankė net pats popiežius Jonas Paulius II, dabar paskelbtas šventuoju.

Nukeliavę į Šiluvą, visais laikais žmonės suprasdavo, kad leistis į piligriminę kelionę yra verta. Mūsų širdys čia keičiasi – tampa geresnės, atidesnės ir atviresnės Dievui bei žmonėms. Tad keliaukime drauge ir į Šiluvą, ir knygelės puslapiais!

Knygos priede – žaidimas šeimai „Kelionė į Šiluvą“.

 

< atgal į sąrašą

Reklama

NAUJAUSIAS NUMERIS
2024 liepa–rugpjūtis 7/8

Artuma - artuma202407-8_vir.jpg

 Kontaktai

Redakcijos adresas:
Papilio g. 5
44275 Kaunas
Tel. (8 37) 20 96 83,
8 677 60 970


redakcija@artuma.lt
www.artuma.lt

Rekvizitai:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Įmonės kodas 134460120
PVM mokėt. kodas LT344601219
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22