Vasario „Artuma“: esame palaiminti, nes esame vargšai?!
„Palaiminti turintys vargdienio dvasią: jų yra Dangaus Karalystė“ (Mt 5, 3). Vargdieniai ir dar palaiminti – kodėl čia taip?! Kokia prasme neturtą galime suvokti kaip palaiminimą?! Vasarį „Artuma“ kviečia pabandyti suprasti, kas tie dvasios vargdieniai ir kodėl jie tokie mieli ir svarbūs mūsų Dievui. Na, o jei laikau save vargdieniu, ar iš tiesų esu toks? Kita vertus, jeigu nelaikau savęs vargšu ir nenoriu juo būti – ar tikrai galiu būti Kristaus mokiniu? Praskleiskime „Artumos“ puslapius, o juose...
Apsilankykime palaimintame kaimelyje, kuriame žmonės gyvena vienas kito artume. Jo gyventojai – ne visuomet turintys ką padėti ant alkstančiųjų stalo, tačiau pažįstantys laimę. Kaipgi taip?! Atverkime širdies duris tėvo Antano Saulaičio SJ pasakojamai istorijai, kuri pasitikėjimo ir nuolankumo keliais veda Dievop.
Tikra tiesa – mažus mus padaro laisvė nuo turto, tačiau kam iš tiesų vargdieniai turėtų panaudoti neturto duotą laisvę? Dr. Vincento Vobolevičiaus straipsnis paskatins mylėti varginguosius ir būti... jų draugais. Bet čia pat primins, jog buvimas vargdieniu jokiu būdu dar nėra bilietas į išganymą!
Ką iš tiesų reiškia sekti neturtinguoju Kristumi? Juo sekdami Klara ir Pranciškus net šventi tapo! Naujausioje „Artumoje“ skaitykite apie jaudinančią šių šventųjų draugystę ir naktį, kuomet gimė pranciškonų vienuolija! O, kad mums Dvasia įkvėptų noro siekti šventumo...
Pasinerkime drauge į autentiško gyvenimo paieškas ir išsiaiškinkime, ar vienuoliai mūsų laikais gali ir turi gyventi pagal griežto atsiskyrimo modelį. Nejau atsiskirti nuo pasaulio nereiškia gyventi už jo ribų?
Kita publikacija – apie nuteistųjų turtą ir neturto pamokas. Ar sugebėtumėte laiminti nuteistą žmogų, priimti ir patikėti, kad gyvenimo kovoje jis dar gali pakilti? O gal manome turį teisę nuspręsti, kuo rūpintis, o kuo ne?
Be to, vasario „Artumoje“ dalijamės ir pora ypatingų dvasios vargdienių liudijimų. Pirmojo autorė, išmintinga gydytoja, atradusi stiprybę, atramą, paguodą ir netgi džiaugsmą sirgdama vėžiu!..
Antras liudijimas – Kazimiero, nuo gimimo neįgalaus, elgetaujančiųjų saviškio. Šis mažutėlis paprastas, kaip ir mes, jis nenori sirgti, bet serga, tačiau tiki – Dievas išgelbsti savuosius!
Pasirodo, ne tik mes galime ką nors duoti vargdieniams, jie irgi gali mus apdovanoti, daug ko išmokyti – teigia popiežius Pranciškus, o jo veidas ir žodis nuo pat pirmųjų šios „Artumos“ puslapių kviečia visus: palaiminti būkite, turintys vargdienio dvasią, nes jūsų yra Dangaus karalystė!
Kronika
Iš redakcijos pašto
Popiežius PRANCIŠKUS Kaip tapti dvasinguoju vargdieniu?
Jonas MALINAUSKAS, Dalė GUDŽINSKIENĖ Bažnyčios pulsas
Algimantas RAMONAS Ir vėl rinkimai...
Marie-Pascale DUCROCQ OP Nuošali derlinga vietovė
Didelės ir mažos kryžkelės
Kun. Kęstutis K. BRILIUS MIC Ačiū Dievui!
Kun. Linas ŠIPAVIČIUS Kad taptume turtingi
Banga KULIKAUSKAITĖ Perverta širdis
Antanas SAULAITIS SJ Viena diena kaime
Vytautė MACIUKAITĖ Dievo šiukšliavežio pašaukimo palaima
Dr. Vincentas VOBOLEVIČIUS Dvasingųjų vargdienių beieškant
Milita ŽIČKUTĖ Ką turi ir ko neturi nuteistieji?
Nuo gatvių iki stadionų
Pono vaiduoklio paslaptis
Palaiminti, kurie nuolat šypsos
Kaip vyrą ir moterį sukūrė juos
Gintautas VAITOŠKA Ar galima pasveikti?
Veidu į vaiką
Paul LEMOINE Kai mokytis trukdo jausmai
Jaunimo iššūkis
Joana GIMBERYTĖ-JURONĖ Ar Hamletas teisesnis už Klaudijų?
Akiračiai
Šventoji Klara Asyžietė
Atokvėpio valandai
Skaitymo kartu ritualas
Giovannino GUARESCHI Pragaro nasruose (II)
O mes kitokie
Sveikata
Ar reikalingas vertėjas?
Gyvenimas kaip senas vynas
Vanda IBIANSKA Grėsmės, pavojai ir kiti baisumai